Hotline
+905306112645

Asansör Sistemleri Eğitimi

Bu eğitimle Her türlü asansörün emniyetli ve sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlayacak bakım ve onarım işlemlerini, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapabilme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişileri yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Canlı Chat Etkin
Satın Al

Asansör Sistemleri Eğitimi

Asansörler, tasarım aşamasından imalatına, imalatından bakım aşamasına, bakımından periyodik kontrol aşamasına kadar kontrol altında tutulması gereken düşey taşıma araçlarıdır.

Asansörlerin bugün girmediği bina neredeyse kalmamıştır. Büyük şehirlerimizde bazı binalarda birden fazla asansöre ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle alışveriş merkezleri, iş hanları, büyük oteller gibi işletmeler birden fazla asansör istemektedir. 

İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda oluşan bu talebe karşı piyasanın iç gücü ihtiyacı artmıştır. Talebin karşılanmasında bilgi sahibi kalifiye elamanlara ihtiyaç artırmıştır. Asansörün tamir ve bakımında ehliyetli kişilere talebin çoğalması bu sektörde çalışma alanın çoğalmasına neden olmuştur.

Asansörlerle ilgili standart ve yönetmeliklerin amacı da insanların ve yüklerin taşınmasında kullanılan asansörlerin hizmete alındıktan sonra çevrenin, insanların ve canlıların sağlık ve güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde kullanımlarını sağlamak üzere; işletilmesi, bakımı ve yıllık kontrolleri için uyulması gereken kuralları belirlemektir.
Bu sertifika programının amacı; her türlü asansörün emniyetli ve sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlayacak bakım ve onarım işlemlerini, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişileri yetiştirmektir.

Çalışma Alanları Nerelerdir?
Eğitim programını tamamlayan bireyler, Elektrik Elektronik sektöründe asansör ve yürüyen merdiven teknik servislerinde çalışabilirler.